• Tatiana Majewska. Malarstwo. Obrazy

  • Prace malarskie znajdują się w galeriach państwowych oraz prywatnych kolekcjach w Czechach, Niemczech, Rosji, USA oraz w Polsce.

 

Życiorys

TATIANA MAJEWSKA – artysta malarz – Lublin

Tatiana Majewska urodziła się w 1961 r. w Rosji. W latach 1971 r. do 1977 r. uczyła się w średniej Szkole Artystycznej w Joszkar-Olinskiej Republice Autonomicznej Marij – Eł (Powołże).

W latach 1977 r. – 1981 r. studiowała w Akademickiej Szkole Artystycznej w Joszkar – Ole.  W 1982 r. podjęła studia w Omskim Instytucie Sztuki i w 1987 r. uzyskała dyplom Magistra Sztuk.

Od 1998 r. pracuje w konserwacji zabytków w Polsce m.in. pracowała przy  konserwacji zabytków w  Archikatedrze p.w. Św. Jana w Lublinie,  Bazylice p.w.  Św. Św. Piotra i Pawła w Krakowie,  Bazylice Katedralnej p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny  w Sandomierzu, Klasztorze p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, Kościele Najświętszej Marii Panny i Św. Mateusza w Lubomierzu, Opactwie Pocysterskim w Lubiążu, Kościele Św. Bartłomieja w Głogówku, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, w Kaplicy Św. Boromeusza w Łowiczu i inne.

Prace malarskie znajdują się w galeriach państwowych oraz prywatnych kolekcjach w Czechach, Niemczech, Rosji, USA oraz w Polsce.

W 2011r. wygrała konkurs na portret Jana Pawła II dla Archikatedry p.w. Św. Jana w Lublinie.

Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych:  

  • 2012 r. – w Krakowie,  w Lublinie: w Galerii Grand Hotelu Lublinianka, w Domu Kultury Ruta, w Galerii w Wieży Trynitarskiej, w Galerii „Piwnice Lublina”, w Gdańsku w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków.
  • 2013 r. – w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Magdeburgu (Niemcy) w Galerii Da Oben.
  • 2014 r. – w Kazimierzu Dolnym w Domu Pracy Twórczej, w Warszawie w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, w Warszawie w Galerii OW ZPAP ”Aktualności 2014 „ w Giżycku w Wystawie Poplenerowej Międzynarodowego Mazurskiego Sympozjum Sztuk Wizualnych, w Haldensleben (Niemcy)  w Galerii Kultur Fabriken, w Minden (Niemcy) w Galerii Spiegel, w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury, w Warszawie  w Centralnej Bibliotece Rolniczej, w Łebie w Centrum Informacji Turystycznej.
  • 2015r. – w Warszawie w Galerii OW ZPAP, w Puławach w Wille „Samotnia”, Krakowie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w Świdniku w Miejskim Domu Kultury, w Włodawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w RONiK  „Kobieta w malarstwie”, w Galerii OW ZPAP „Osobowości malarskie” aktualności 2015.
  • 2016r. – w Lublinie w Domu Kultury LSM, Grand Hotelu Lublinianka, w Kazimierzu Dolnym w Galerii BeS, w Janowskim Ośrodku Kultury, w Pradze (Czechy) w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury. W wystawach zbiorowych- w Warszawie w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, w Białymstoku w wystawie Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, w Krakowie w wystawie Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w Galerii Prizmat ZPAP Okręg Krakowski, w Warszawie w wystawie ZPAP ”Trzy wymiary”, w Avignon w 19. Europejskiej Wystawie Akwareli (19th European Watercolour Exhibition).
  • 2017r. – w Kazimierzu Dolnym w Galerii BES, w Janowie Lubelskim w Miejskim Domu Kultury,w Zakrzewku w Domu Kultury,w Lublinie w Galerii ATU, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury,w Galerii Okna MBW. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Warszawie w ZPAP ”Wizji”, w RONiK, w Wystawie Poplenerowej; Akwareliści w Pruszkowie, w Wystawie SAP w Haldensleben w Niemczech, we Włoszech w Fabriano in AQUARELLO 2017, w Lublinie w Galerii Okna MBW „lubelskie Spotkania Akwarelowe 2017”.

 

 

zyciorys